All I want for Christmas is you


Był sobie kiedyś mały chłopczyk, który chciał mieć ciasto. Mama dała mu ciastko. Wtedy chłopczyk zapragnął zjeść ciasto, wiedział jednak, że mama nie da mu drugiego. Mały chłopczyk stanął przed wyborem, mieć ciastko czy zjeść ciastko. Jaką decyzję podjął?

Processed with VSCO with f2 preset

Chłopiec zachował się rozsądnie. Wybrał ‘posiadanie ciastka’ pomyślał, że jak będzie je miał to nawet jeśli trochę poczeka i wtedy je zjem to może dostanie drugie. Chłopiec uwielbiał swoje ciastko, nosił je zawsze przy sobie, opiekował się nim i zawsze spoglądał pożądliwie zastanawiając się nad jego smakiem. Mijały dni, tygodnie, miesiące, aż w końcu chłopiec znudzony posiadaniem ciastka, zdecydował się je zjeść.

0CAF5D94-9C32-4D0E-B2C3-62E26D205169.JPG

Jakie było jego rozczarowanie, gdy przy pierwszym gryzie złamał sobie jedynkę. Okay nie złapał jej, ale prawie… ciastko było twarde, zwietrzałe i niesmaczne.

Processed with VSCO with f2 preset

Chłopiec postanowił, że od tej pory będzie zawsze zjadał ciastka, póki są świeże i smaczne.

Processed with VSCO with f2 preset

W kwestii ciastek, sprawa jest prosta. Ciastka powinno się jeść póki są świeże, ewentualnie można poczekać z otwarciem tylko tych pojedynczo hermetycznie zapakowanych. W innych wypadkach można się tylko struć, albo jak w przypadku chłopca prawie stracić ząb. Nie wiem jak wy, ale ja wolę mieć wszystkie zęby na miejscu.

Processed with VSCO with f2 preset

Ciastka w życiu są jak szanse, które dostajemy. Czasami pojawiają się parami, czasami wręcz spada na nas lawina szans, jednak często zdarza się, że ciastko się pojawia, a potem znika, i musimy czekać na kolejne trochę dłużej niż byśmy chcieli.

Processed with VSCO with c1 preset

Stoisz przed wyborem skorzystania z szansy jaką postawił przed Tobą los albo na jaką sam zapracowałeś, ale wahasz się, bo…? Bo co? Bo się boisz, bo chcesz zatrzymać to  co masz teraz, a zarazem skorzystać z szansy? Hm… wybory, wybory, wybory.

Processed with VSCO with c1 preset

Ja zawsze zjadam ciastko, chociaż czasami, rozboli mnie brzuch bo zjadłam zbyt świeże, albo okazuje się, że wypiek nie był pierwszej klasy. Ale z każdego ciastka wynoszę lekcje, uczę się jeść wolniej, albo wybierać te gorzej wyglądające ale lepiej pachnące. Każda szansa z której decydujemy się skorzystać, wypływa na nasz rozwój i to jakie kolejne szanse pojawią się w życiu.

Processed with VSCO with f2 preset

Więc jeśli akurat teraz, tuż przed Świętami, stoisz przed wyborem. Zjedz ciastko, daj sobie szanse i skorzystaj z tego co postawił przed Tobą los.

Ja postanowiłam właśnie zjeść kolejne. :*

One thought on “All I want for Christmas is you

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s